The art of outdoor cooking

Od samego początku ludzie byli istotami społecznymi. Nasi przodkowie siedzieli przy ognisku i opowiadali sobie historie. W dzisiejszych czasach istnieją nieskończone sposoby komunikacji: na co dzień nosimy przy sobie urządzenia, które pozwalają nam pisać lub rozmawiać z ludźmi na całym świecie. Ale kiedy czujemy się naprawdę ze sobą związani? Zazwyczaj zdarza się to przy jedzeniu, piciu i rozpalaniu ogniska.

Palenisko OFYR zostało zaprojektowane właśnie z myślą o tych wspólnych chwilach. Powstanie paleniska OFYR podsyciło pragnienie założyciela firmy, aby przemienić gotowanie na świeżym powietrzu z samotnej czynności w coś, co możemy robić razem. Po raz pierwszy koncepcja została wprowadzona w Holandii w 2015 roku. Obecnie paleniska sprzedawane są w ponad 80 krajach. Założyciel firmy, wspierany przez zespół projektantów, dodał do linii produktów meble ogrodowe, naczynia i najwyższej jakości akcesoria, dzięki czemu OFYR to nie tylko produkt, ale kompletna koncepcja gotowania na świeżym powietrzu.

Co napędza zainteresowanie koncepcją OFYR? Jest to wyjątkowa prostota, wielofunkcyjność i piękny design. Razem elementy te tworzą zupełnie nowy sposób gotowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. O wielofunkcyjności paleniska OFYR świadczy różnorodność potraw, które można dzięki niemu przyrządzić. W Hiszpanii palenisko OFYR wykorzystywane jest do przygotowywania na ogromnej patelni pysznej paelli. W Szwajcarii, po dniu spędzonym na nartach, miłośnicy śniegu gromadzą się przy filiżance grzanego wina. Palenisko OFYR, którego można używać wszędzie, łączy ludzi wokół ognia przez cztery pory roku.

Paleniska OFYR uwielbiają nie tylko fani wspaniałego designu i jedzenia. Profesjonalni kucharze cenią jego wszechstronność podczas wydarzeń z cateringiem i pokazów gotowania. Paleniska OFYR często pojawiają się na imprezach, począwszy od małych spotkań po takie wydarzenia jak festiwal Tomorrowland czy Parookaville. Restauracje i hotele wykorzystują paleniska OFYR do przekształcania przestrzeni na świeżym powietrzu i oferowania klientom wyjątkowych doznań kulinarnych.

A to dopiero początek. Zespół z pasją i entuzjazmem rozwija ofertę produktów, kontynuując tradycję praktykowaną od tysięcy lat w różnych kulturach na całym świecie – tradycję dzielenia się jedzeniem i opowieściami przy ognisku. Budujemy silniejsze relacje z naszymi klientami i partnerami, abyśmy mogli wspólnie tworzyć najlepsze chwile.

Hans Goossens

Palenisko OFYR to spełnienie chłopięcych marzeń

Po wielu latach pracy związanej z zarządzaniem inwestycyjnym i detalicznej sprzedaży towarów luksusowych Hans Goossens, założyciel firmy OFYR, zdecydował się na zmianę kariery. Zawsze chciał stworzyć konkretny produkt, a poszukiwania idealnego grilla, przy którym mógłby spędzać wieczory, gotując wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, zainspirowały projekt paleniska OFYR. Po wprowadzeniu na rynek jego koncepcja została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez domowych szefów kuchni, jak i profesjonalistów. „W świecie inwestycji znalezienie zadowolonego klienta przypomina szukanie igły w stogu siana. Tym większą satysfakcję sprawia mi, gdy widzę entuzjazm, jaki budzi palenisko OFYR w każdym użytkowniku”. Gotowanie na palenisku OFYR to coś, co za każdym razem sprawia mu ogromną przyjemność: „To niezwykły sposób przygotowywania jedzenia. Po prostu uwielbiamy rozniecać ogień”. Będąc miłośnikiem estetyki, Hans jest szczególnie dumny z ponadczasowego designu, który uzupełnia każdy ogród. Dzięki nowym produktom firma OFYR proponuje nowy styl życia na świeżym powietrzu. Jego wizja przejawia się w każdym elemencie kolekcji, a „każdy z nas, pracowników firmy OFYR, ma mnóstwo nowych pomysłów na to, jak w dalszym ciągu rozpalać naszą wizję prawdziwej więzi”.